Pravljica

  • Cena: vključeno v ceno vstopnice

V zgodnjem otroštvu predstavljajo pravljice eno izmed pomembnejših razvojnih spodbud, saj vplivajo na otrokov osebnostni, moralni, kognitivni in socialno-čustveni razvoj. Pravljice s spodbujanjem domišljije, ustvarjalnosti in radovednosti vplivajo na razvoj osebnosti in polagajo temelje iskanju kreativnih rešitev ter razvoju samostojnega in kritičnega mišljenja. S svojimi vsebinami, ki nas učijo o življenju in s predajanjem sporočil o načinih spopadanja s problemi (osamljenost, izoliranost, strah) pomagajo otrokom premagovati stiske, zato igrajo pomembno vlogo pri spoznavanju zunanjega sveta in razumevanju notranjega doživljanja.

Različne študije kažejo, da lahko s kulturno-umetnostno vzgojo prav tako pomembno prispevamo k spodbujanju celostnega razvoja otrok. Ena izmed kompetenc, ki se pri otrocih začne razvijati že v predšolskem obdobju, je prav ustvarjalnost. S pravljicami, ki predstavljajo vir ustvarjalnosti in ustvarjalnicami, ki izhajajo iz pravljic, v Mali ulici poletimo na krilih domišljije vsak teden od ponedeljka do petka.


BEREMO IN PRIPOROČAMO:

- Raca, ki ni marala vode (S. Small)
- Mišek Julijan (J. Todd-Stanton)
- Trnovo robidovje; Jesenska zgodba (J. Barklem)
- Mogočni Stari hrast praznuje rojstni dan (R. Piercey)
- Rdeče jopice (K. Iwamura)
- Zavetje (C. Claire)
- Protideževna juha (M. Koren)
- Medvedka Muri (K. Happonen)
- Janček ježek (slovenska ljudska)
- Medved in klobuk (A. Štefan)
- Repa velikanka (A. Tolstoj)

** Med pravljicami, ki jih bomo brali, se bo znašla tudi kakšna, ki nas skrita čaka v naši mali knjižnici in ni na seznamu izpostavljenih knjig.

Na fotografiji utrinek iz knjige Raca, ki ni marala vode:
Napisal in ilustriral: Steve Small
Prevedla Mateja Sužnik in Miha Sužnik