Pravljica


- Cena: vključeno v ceno vstopnice
V zgodnjem otroštvu predstavljajo pravljice eno izmed pomembnejših razvojnih spodbud, saj vplivajo na otrokov osebnostni, moralni, kognitivni in socialno-čustveni razvoj. Pravljice s spodbujanjem domišljije, ustvarjalnosti in radovednosti vplivajo na razvoj osebnosti in polagajo temelje iskanju kreativnih rešitev ter razvoju samostojnega in kritičnega mišljenja. S svojimi vsebinami, ki nas učijo o življenju in s predajanjem sporočil o načinih spopadanja s problemi (osamljenost, izoliranost, strah) pomagajo otrokom premagovati stiske, zato igrajo pomembno vlogo pri spoznavanju zunanjega sveta in razumevanju notranjega doživljanja.
Različne študije kažejo, da lahko s kulturno-umetnostno vzgojo prav tako pomembno prispevamo k spodbujanju celostnega razvoja otrok. Ena izmed kompetenc, ki se pri otrocih začne razvijati že v predšolskem obdobju, je prav ustvarjalnost. S pravljicami, ki predstavljajo vir ustvarjalnosti in ustvarjalnicami, ki izhajajo iz pravljic, v Mali ulici poletimo na krilih domišljije vsak teden od ponedeljka do petka.
Pomlad je tu – z daljšimi dnevi pa imamo več energije tudi za branje! Tokrat smo za vas pripravili izbor interaktivnih knjig, ki bodo navdušile najmlajše in tudi malo starejše radovedneže. Nekatere so zabavne in nagajive, druge umirjene, nežne ali polne ugank. Prav vse pa vas vabijo k branju in sodelovanju!
BEREMO IN PRIPOROČAMO:
Pasje poletje (Gaja Kos)
Žiga špaget gre v pirni svet (Aksinja Kermauner)
Popihaj, pobožaj, nalepi obliž! (Bernd Penners)
Pritisni tukaj (Hervé Tullet)
Gremo po nakupih (Ingela P Arrhenius)
Naokoli (Maša Ogrizek)
To je žoga (Beck in Matt Stanton)
Ne liži te knjige (Idan Ben-Barak)
En, dva, tri – slon! (Nina Mav Hrovat)
Vsi skupaj štejejo (Kristin Roskifte)
Skrivnostne uganke (Ana Gallo)
** Med pravljicami, ki jih bomo brali, se bo znašla tudi kakšna, ki nas skrita čaka v naši mali knjižnici in ni na seznamu izpostavljenih knjig.
Deli na Facebooku