Pravljica

  • Cena: vključeno v ceno vstopnice

V zgodnjem otroštvu predstavljajo pravljice eno izmed pomembnejših razvojnih spodbud, saj vplivajo na otrokov osebnostni, moralni, kognitivni in socialno-čustveni razvoj. Pravljice s spodbujanjem domišljije, ustvarjalnosti in radovednosti vplivajo na razvoj osebnosti in polagajo temelje iskanju kreativnih rešitev ter razvoju samostojnega in kritičnega mišljenja. S svojimi vsebinami, ki nas učijo o življenju in s predajanjem sporočil o načinih spopadanja s problemi (osamljenost, izoliranost, strah) pomagajo otrokom premagovati stiske, zato igrajo pomembno vlogo pri spoznavanju zunanjega sveta in razumevanju notranjega doživljanja.

Različne študije kažejo, da lahko s kulturno-umetnostno vzgojo prav tako pomembno prispevamo k spodbujanju celostnega razvoja otrok. Ena izmed kompetenc, ki se pri otrocih začne razvijati že v predšolskem obdobju, je prav ustvarjalnost. S pravljicami, ki predstavljajo vir ustvarjalnosti in ustvarjalnicami, ki izhajajo iz pravljic, v Mali ulici poletimo na krilih domišljije vsak teden od ponedeljka do petka.


BEREMO IN PRIPOROČAMO:

O mišku, ki ni imel sani (Kadri Lepp)
Drobcena greta (Lu Fraser)
Izgubljen in najden (Oliver Jeffers)
Rokavička (ukrajinska ljudska)
Zajček in repa (ruska ljudska)
Kako je Vilko vzljubil zimo (Bojana Dimitrovski)
Sneženi mož (Raymond Briggs)
Ernest in Tinka sta izgubila Simona (Gabrielle Vincent)
Pokloni prijaznost in žarek luči (Apryl Stott)
Zverjašček (Julia Donaldson)
Kako sta Bibi in Gusti sipala srečo (Ida Mlakar)

** Med pravljicami, ki jih bomo brali, se bo znašla tudi kakšna, ki nas skrita čaka v naši mali knjižnici in ni na seznamu izpostavljenih knjig.