Pravljica


- Cena: vključeno v ceno vstopnice
V zgodnjem otroštvu predstavljajo pravljice eno izmed pomembnejših razvojnih spodbud, saj vplivajo na otrokov osebnostni, moralni, kognitivni in socialno-čustveni razvoj. Pravljice s spodbujanjem domišljije, ustvarjalnosti in radovednosti vplivajo na razvoj osebnosti in polagajo temelje iskanju kreativnih rešitev ter razvoju samostojnega in kritičnega mišljenja. S svojimi vsebinami, ki nas učijo o življenju in s predajanjem sporočil o načinih spopadanja s problemi (osamljenost, izoliranost, strah) pomagajo otrokom premagovati stiske, zato igrajo pomembno vlogo pri spoznavanju zunanjega sveta in razumevanju notranjega doživljanja.
Različne študije kažejo, da lahko s kulturno-umetnostno vzgojo prav tako pomembno prispevamo k spodbujanju celostnega razvoja otrok. Ena izmed kompetenc, ki se pri otrocih začne razvijati že v predšolskem obdobju, je prav ustvarjalnost. S pravljicami, ki predstavljajo vir ustvarjalnosti in ustvarjalnicami, ki izhajajo iz pravljic, v Mali ulici poletimo na krilih domišljije vsak teden od ponedeljka do petka.
Pomlad je tu, z njo pa tudi daljši dnevi, več gibanja na prostem in … več časa za branje! Poleg tega so počitnice odlična priložnost, da se skupaj z otroki potopimo v svet domišljije in raziskovanja zgodb, ki spodbujajo radovednost in ustvarjalnost.
Za vas smo pripravili nabor knjig, ki so igrive in polne pomladnih radosti. Primerne so tako za skupno branje kot za samostojno raziskovanje.
BEREMO IN PRIPOROČAMO:
Povabilo (Maja Kastelic)
Žuželčji zakaji (Lila Prap)
Špelca (Nadine Robert)
Ko pride pomlad (Živa Viviana Doria)
Pomladni zajček (Joyce Dunbar)
Zvi že brun? (Carson Ellis)
Lahko noč in eno bolho za pomoč (Esther van den Berg)
Čudo je padlo z neba (Terry Fan)
Zelo lačna gosenica (Eric Carle)
Dogodivščina v žepu (Marta Bartolj)
Čebele (Wojciech Grajkowski)
** Med pravljicami, ki jih bomo brali, se bo znašla tudi kakšna, ki nas skrita čaka v naši mali knjižnici in ni na seznamu izpostavljenih knjig.
Deli na Facebooku