KLEPETEK

  • Moderira: Aleksandra Klopčič, zakonska in družinska terapevtka
  • Termin: vsak petek ob 10.30
  • Cena: brezplačno

Klepetki 

Od vstopa v materinstvo do prve otrokove trme, nežnega odstavljanja in priprav na skupne družinske počitnice ... vsako temo bomo osvetlili z različnih perspektiv, izmenjali izkušnje, se opolnomočili in mogoče stkali nova prijateljstva. 

KLEPETKE moderira Aleksandra Klopčič, zakonska in družinska terapevtka, ki se ukvarja predvsem z individualnimi in partnerskimi terapijami na temo starševstva in partnerskega odnosa. Deluje tudi kot svetovalka za dojenje in je avtorica knjige Dojenje po prvem letu.

Otroci so na KLEPETku dobrodošli! 

 

Vsi termini

  • 24. januar petek 10:30

    Otrokovo komuniciranje – od joka do besed

    Prve besede so izjemen mejnik na poti otrokovega razvoja. Govor pa se v resnici začne razvijati že veliko pred prvimi medmeti, iz katerih kasneje nastanejo besede, kajti širša slika govornega razvoja pomeni razvoj komuniciranja s starši. Ravno zato se bomo tokrat poglobile v načine, kako lahko svojega dojenčka spodbujate k uporabi učinkovite komunikacije.

  • 31. januar petek 10:30

    Slepe pege starševstva – preseganje družinskih vzorcev

    Večkrat mame opažamo, da nam izziv predstavljajo zelo različne situacije. Kar je nekaterim enostavno, je drugim težko in obratno. Najpogosteje do tega prihaja zato, ker izhajamo iz različnih družin, kjer so stisko zbujale različne situacije. Tokrat se bomo poglobile v naše primarne družine in skušale izluščiti, katere čustvene slepe pege imamo in kako te čustvene zagate razvozlati.

  • 14. februar petek 10:30

    Varna navezanost – kaj je to in zakaj je pomembna?

    Večina staršev se vsaj tu in tam sprašuje, ali so v svoji vlogi dovolj dobri in kako bi lahko svoje starševstvo še izboljšali. Na tokratnem Klepetku bomo ugotavljale, po čem strokovnjaki presojajo ustreznost starševstva. Naučile se bomo prepoznati različne tipe navezanosti in poskušale ugotoviti, v katero skupino spadamo same. Ob tem pa bomo tudi razmislile, kako v sebi začutiti, kaj je tisto, kar od nas naš otrok zares potrebuje.

  • 21. februar petek 10:30

    Skrb zase ob otroku

    Biti mama in razvijati starševstvo je pomembno poslanstvo, ki pride skupaj z otrokom. Vseeno pa ženske nismo samo mame, čeprav čustveni napor porodniške včasih pusti bore malo manevrskega prostora za še kaj drugega. Tokrat bomo skupaj raziskovale, kako se je ob materinstvu spremenilo naše doživljanje sebe ter katere so tiste strasti, ki v nas še tlijo.

  • 07. marec petek 10:30

    Izkušnja rojstva in moje materinstvo

    Porod je ena najintenzivnejših izkušenj za žensko, ki je hkrati tudi popotnica v materinstvo. Veliko izzivov, ki jih mame doživljamo ob svojih dojenčkih, je lahko tesno povezanih prav z izkušnjo, ki jo je za sabo pustil porod. Tokrat klepetamo o izzivih, ki nam jih je odprl vstop v materinstvo.

  • 14. marec petek 10:30

    Ženstvenost in materinstvo

    Ženska ima mnogo vlog: partnerica, mama, hčerka, sestra, teta, zaposlena, … In vendar v želji, da bi dobro opravljale naloge, ki jih s seboj prinesejo vse te identitete, najhitreje pozabimo na tisto vlogo, ki se skriva pod vsemi drugimi – biti ženska. Tokrat razmišljamo o tem, kaj ženstvenost pomeni nam osebno, kaj nam pomeni za odnos z otrokom in partnerjem ter kako jo razvijati ob zahtevah vseh drugih nalog, ki jih vsakodnevno srečujemo.

  • 21. marec petek 10:30

    Delavnica terapevtske poezije

    Tokrat bo Klepetek drugačen, kot je običajno. Raziskovale bomo jezik človeških čustev: poezijo. Teme, ki nam jih odpira materinstvo, bomo najprej raziskovale s pogovorom in nekaterimi vajami, nato pa bomo ta občutja zapisale in spravile v smiselno obliko. Na delavnici so – kot vedno – dojenčki dobrodošli!

  • 28. marec petek 10:30

    Kako vem, da sem (dovolj) dobra mama?

    Najboljši starši na svetu so običajno tisti, ki otrok nimajo. :) Realna izkušnja starševstva pa je pogosto ta, da se soočamo z mnogimi izzivi in stiskami, ki v nas zbujajo vprašanja, ali smo sploh dovolj dobre mame in kaj bi lahko še naredile drugače ali boljše. Ogledale si bomo, po čem strokovnjaki presojajo ustreznost starševstva, prav tako pa bomo razmislile, kako v sebi začutiti, kaj je tisto, kar od nas naš otrok zares potrebuje.

  • 04. april petek 10:30

    Miti materinstva in moja realna izkušnja

    Biti sodobna mama je lahko velik izziv predvsem zaradi raznih pričakovanj, kakšne bi morale biti. Te predstave nam pogosto servirajo množični mediji, nemalokrat pa tudi drugi družinski člani ali pa si z nedosegljivimi ideali postrežemo kar same. Pot lastne preobrazbe, ki jo ustvarja materinstvo, pa ima čisto svojo logiko. Tokrat se bomo pogovarjale, kam nas je ta pot pripeljala in kaj vse smo se na njej naučile.